Parodoje „SUPER NAMAI 2018 ŠILDYMAS, VĖDINIMAS, SANTECHNIKA” pristatėme saulės vandens šildytuvus skirtus individualiems namams
Pagrindinės vandens šildytuvų sąvybės:
- Pigiausias būdas įrengti pilnavertę saulės kolektorių sistemą
- Galima jungti prie kombinuoto arba elektrinio vandens šildymo
- Prijungimui naudojami plastikiniai arba daugiasluoksniai vamzdžiai
- Nerūdijančio plieno vidus, išorė ir konstrukcija
- Mažos elektros energijos sąnaudos (nuo 0 iki 30kWh per metus)
- Vakuuminių vamzdžių saulės kolektorius
- Nerūdijančio plieno šilumokaitis
- Lengvai nukalkinamas šilumokaitis
- Lengvai ir pigiai apsaugomas nuo užšalimo
- Nereikalingas (nebūtinas) cirkuliacinis siurblys
- Mikroprocesorinis valdymas
- Galimybė papildyti elektromagnetinio vožtuvo pagalba
Lietuvoje saulės energijos – pakanka
- Saulės kolektorius – įrenginys, naudojamas saulės energijos, pernešamos matomąja šviesa ir infraraudonaisiais spinduliais, surinkimui (angl. to collect – surinkti). Saulės kolektoriai naudojami karštam vandeniui ruošti, patalpoms ir baseinams šildyti. Kadangi saulės kolektoriai sugeria energiją, kurią neša ne tik matomoji šviesa, bet ir infraraudonieji spinduliai, jie veikia ir kai būna debesuota. Todėl vanduo yra šildomas kai nėra tiesioginių saulės spindulių. Saulės spinduliavimas priklauso nuo metų laiko – vasarą jis stipresnis, o žiemą – silpnesnis. Gegužės-rugpjūčio mėnesiais saulės energijos visiškai pakanka patenkinti karštam vandeniui ruošti reikalingos energijos poreikį.
- Daugiamečių stebėjimų duomenimis, vidutinis metinis suminės saulės radiacijos kiekis, krintantis į horizontalų paviršių Lietuvoje yra apie 1000 kWh/m2. Tai beveik tiek pat kaip Danijoje ir daugiau kaip Švedijoje, kuriose saulės energijos panaudojimas ypač populiarus. Toks saulės energijos kiekis yra pakankamas, kad būtų galima efektyviai naudoti saulės kolektorių sistemas karštam buitiniam vandeniui ruošti. Tai leidžia sutaupyti 50 – 60 proc. išlaidų, naudojamų vandeniui šildyti per metus.
- 88 proc. metinės saulės energijos, krintančios statmenai Žemės paviršiui, tenka septyniems mėnesiams – kovui, balandžiui, gegužei, birželiui, liepai, rugpjūčiui ir rugsėjui. Toks saulės energijos kiekio pasiskirstymas leidžia priderinti saulės kolektorių darbą prie pastatų šildymo sezoniškumo – žiemą karštas vanduo gaunamas iš individualių namų centrinio šildymo sistemos, ne šildymo sezono metu – iš saulės. Saulės švietimo laikas yra ilgiausias pajūryje ir trumpėja rytinės sienos link. Vidutiniškai saulėtų valandų skaičius pajūryje yra apie 1900 val. kasmet. Šalies rytiniame pakraštyje jis neviršija 1700 val. Didžiausias saulėtų valandų kiekis yra Nidoje.