Norint sumontuoti nuotekų valymo įrenginį, pirmiausia reikia iškasti duobę, kurios dydis turi atitikti gaminio matmenis. Duobė mechaniniu būdu yra baigiama kasti, kai iki projektinio duobės gylio lieka 20 cm, tokiu atveju išvengiama pagrindo sujudinimo.
Tik tuomet, kai įsitikinama, kad atitekėjimo ir ištekėjimo vamzdžiai yra tinkamo gylio bei nuolydžio, į duobę įkeliamas nuotekų valymo įrenginys. Įrenginio įgilinimui bei horizontalumui sureguliuoti, naudojami šiems tikslams skirti įrankiai. Ypač svarbu užtikrinti, kad nuotekų persipylimo slenksčio padėtis būtų horizontali, priešingu atveju, įrenginys negalės kokybiškai funkcionuoti.
Šiam tikslui naudojamas iš anksto atvežtas smėlis. Jis pilamas 20 – 30 cm storio sluoksniais bei sutankinamas vibro plokšte, esant poreikiui, smėlis sudrėkinamas. Tuo pačiu metu į įrenginį palaipsniui pilamas ir vanduo. Tad visas įrenginio užpylimo procesas atrodo štai taip: pilama 20 – 30 cm smėlio aplink įrenginį bei tiek pat vandens į įrenginį, ir vėl kartojama. Kai įrenginio korpusas užpilamas smėliu iki įtekėjimo bei ištekėjimo vamzdžių, atliekamas vamzdžių sujungimas, o kai įrenginys smėliu užpilamas iki viršutinės jo dalies, uždedamas dangtis. Tuo atveju, jei įrenginio įgilinimas yra didesnis nei 1,2 m, būtina uždėti paaukštinimo žiedą. Tai atlikus, įrenginys užpilamas gruntu iki numatytos žymos.
Jus gali sudominti biologiniai nuotekų valymo įrenginai
Galimas vienas iš dviejų įrenginio paleidimo būdų – savaiminis arba naudojant veiklųjį dumblą, kuris atvežamas iš aerobiniu principu veikiančių nuotekų valymo įrenginių, jo indeksas negali būti nei 150ml/g. Aktyvus dumblas pumpuojamas į aeracijos zoną, įjungiama orapūtė, atidaromos oro sklendės, sudarant sąlygas tinkamai vykti valymo procesams.